Yaga Kowalik zaśpiewa w Teatrze Lalek Rabcio

Teatr Lalek Rabcio oraz Krakowska Scena Piosenki Francuskiej zapraszają 27 maja o godz. 17.00 na wyjątkowy koncert piosenki francuskiej.

Plakat imprezy. W imieniu artystki litera A jest w kształcie paryskiej wieży Eiffla.Piosenkarka pokazana jest niewyraźnie, w czarnobiałych odcieniach. Jako mikrofon trzyma czerwony kwiat.  Dodatkowe informacje: Bilety: 50 zł. Bilety: tel. 600 143 786. https://rabcio.interticket.pl/ Opracowanie muzyczne Patrick Liotard, Jerzy Zając.

Podczas koncertu zostaną zaprezentowane największe i najbardziej znane przeboje z repertuaru takich artystów estrady francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf i Charles Aznavour.

Na rabczańskiej scenie wystąpi artystka, która związana jest artystycznie z Francją gdzie w latach 90-tych XX wieku przebywała na stypendium piosenkarskim w Paryżu, co zaowocowało współpracą m.in. z kompozytorem Norbertem Chiche oraz fascynacją twórczością klasyków piosenki francuskiej. W Paryżu nagrała również płytę i koncertowała m.in. w „Teatrze Essaion” i w tamtejszych kabaretach. Po jednym z koncertów znany francuski krytyk muzyczny Bernard Merle nazwał Ją „Czarną Perłą z Krakowa”.

Yaga Kowalik, bo o niej mowa, przypomni rabczańskiej publiczności piosenki, które kiedyś podbiły cały świat, francuskie przeboje wszechczasów, takie jak m.in.: Milord, Pod niebem Paryża czy Padam Padam.

Na scenie artystce towarzyszy znany krakowskiej publiczności znakomity akordeonista Walentyn Dubrowskij. Brawurowa interpretacja piosenek, świetna gra akordeonisty oraz oprawa muzyczna koncertu przenoszą słuchaczy w świat paryskiej, artystycznej bohemy – do dzielnicy Montmartre.

W Krakowie koncerty Yagi Kowalik prezentowane są w legendarnej Piwnicy Pod Baranami – w maju Yaga zaśpiewa w Teatrze Lalek RABCIO!