Fundacja Kinematograf zaprasza na spektakl teatralny

Zapraszamy na spektakl teatralny dostępny . Dla kogo? Dla każdego, kto nie chce jechać do Katowic, do Teatru Korez. Teatr ów przyjedzie do Rabki, aby zagrać sztukę pt. KOLEGA MELA GIBSONA.

Post thumbnail image

Tę niezwykłą komedię będzie można obejrzeć 4 maja 2024 o godz. 17.00 w Teatrze Lalek „Rabcio” (ul. Orkana 3c). Sztukę wyreżyserował Waldemar Patlewicz. Dźwięk i światło realizuje Sergiusz Brożek.

Tekściarz, satyryk i konferansjer Tomasz Jachimek napisał "Kolegę…" na pohybel artystom - aktorom, których śmiesznostki bezprzykładnie i z rozbrajającą niefrasobliwością zdradza szerokiej widowni. Feliks Rzepka, ukazany w niecodziennej dla artysty sytuacji (przesłuchanie na komisariacie) jest egzemplifikacją "wybitnego" aktora, który ze szczytów sławy i popularności za sprawą jednej decyzji dyrektora teatru stacza się na samo dno scenicznego niebytu. W składanych zeznaniach, upajając się poświęconą mu uwagą komisarza, odsłania kulisy apogeum swojej sławy, blaski i cienie artystycznego żywota, niedowierzanie wobec przełomu w jego karierze i chaotyczne posunięcia, do jakich ów zawodowy zakręt go pchnął.

Mirosław Neinert, grający Rzepkę, w poczuciu pełnej bezkarności podrwiwa sobie z aktorów - chałturników, co za polonijne dolary są skłonni i "Majteczki w kropeczki" zaśpiewać i striptiz zrobić, obnaża sekrety osobistego życia artystów i ich rodzin (które za zasługi cierpliwości i codziennego męczeństwa winny być natychmiast kanonizowane); po piórach obrywają też krytycy - ci przychylni po społu z przychylnymi inaczej; cięty język aktora nie oszczędza nawet sponsora przedstawienia...

Sztuka grana jest od 2007r., zawsze przy pełnej widowni. Widzowie oglądają ją po wielekroć, nieustannie śmiejąc się do utraty tchu. Krytycy docenili Kolegę Mela Gibsona przyznając liczne nagrody: „Złota Maska 2008” – spektakl roku; nagroda główna na Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie, nagroda aktorska na XII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2008 w Tarnowie; Grand Prix XVI Międzynarodowego Festiwalu Zderzenie 2008 w Kłodzku i wiele innych.

Organizując wydarzenie zawsze dbamy o to, aby udział mogły wziąć  również osoby o różnorodnych potrzebach, dlatego przygotowaliśmy kilka usług dostępności.

Dla osób głuchych będzie tłumaczenie na polski język migowy oraz dla osób niewidomych i słabowidzących będzie audiodeskrypcja przez słuchawki. Budynek teatru jest dostępny architektonicznie – od parkingu do wejścia na salę widowiskową nie ma schodów.

Dla osób, które mają trudności w dotarciu na spektakl, na terenie powiatu nowotarskiego, możemy zorganizować przewóz do teatru i z powrotem. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby do 2 maja.

Osoby z dziećmi na czas spektaklu mogą pozostawić pociechy pod opieką w teatrze, za dodatkową opłatą (10 zł). Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

Bilety w cenie 50 zł bilet normalny i 25 zł bilet ulgowy dla OZN (osoby z niepełnosprawnością) można rezerwować i kupować u organizatora - Fundacji Kinematograf.

Rezerwacja biletów, zgłaszanie potrzeby transportu, opieki nad dziećmi lub jakiejkolwiek innej kwestii proszę kierować na nr tel./SMS 609 10 77 88 lub e-mail: a.czapnik@fundacjakinematograf.pl.

Zapraszamy na wielką dawkę humoru i doskonałego aktorstwa w teatrze!

Wydarzenie współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Rabka-Zdrój. Wsparcie promocyjne: Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju.

Organizator: FUNDACJA KINEMATOGRAF