III Marsz Dla Życia i Rodziny

Z udziałem burmistrza Leszka Świdra, starosty nowotarskiego Tomasza Hamerskiego, księży, radnych miejskich z przewodniczącym Rafałem Hajdyłą na czele, radnych powiatowych w tym Stanisława Kiersztyna, a także licznych mieszkańców Rabki-Zdroju, odbył się Marsz Dla Życia i Rodziny.

Post thumbnail image

Jest on manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz jest przede wszystkim świętem rodzin, stanowiącym okazję do tego, by publicznie manifestować radość z jej posiadania.

Tegoroczny marsz rozpoczęła Msza Święta w kościele św. Teresy. Po niej z kościoła ulicami Rabki-Zdroju do amfiteatru przeszedł marsz. Tam odbył się piknik rodzinny. W amfiteatrze głos zabrał burmistrz Leszek Świder, który powitał uczestników marszu i złożył wszystkim obecnym tam dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Pod muszlą odbyły się koncerty m.in. zespołu Szafranków, Szafranów, połączonych zespołów: Scholi z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie, Scholi św. Teresy z Lisieux z Rabki-Zdroju, uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rabce-Zdroju i Chóru Dziecięcego Rabki-Zdroju – z udziałem zespołu instrumentalnego. Na koniec wystąpił zespół NiemaGOtu.

Atrakcjami towarzyszącymi były: malowanie twarzy, warkoczyki, konkursy, mały wóz strażacki dla dzieci z OSP Chabówka, domowa kuchnia pań z KGW w Rdzawce i Chabówce, wata cukrowa i lody.

Odbyła się również zbiórka datków dla Bartusia Wójciaka.

Były stoiska Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Nowosądecki Okręg PZŁ. Na tym stoisku można było zobaczyć wypchane zwierzątka i kosztować bigosu z sarniny oraz kiełbasy z dzika, a także poznać ślady dzikich zwierząt.

Konkursy ze sceny i piknik prowadził konferansjer Kazimierz Hojna.

Więcej zdjęć na profilu Centrum Kultury, Sportu i Promocji na Facebooku.