46 Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Coroczne święto dziecięcego folkloru – Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych - już po raz 46. zaprasza młodych uczestników do Amfiteatru w Rabce-Zdroju.

Fotografia: na scenie amfiteatru występuje grupa dzieci w ludowych strojach. Nad nimi baner z napisem: Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych.

Spotkania z folklorem w Mieście Dzieci Świata to niezwykle radosny czas dla najmłodszych wykonawców jak też dla wszystkich oglądających – mieszkańców oraz wypoczywających tutaj kuracjuszy oraz turystów. Tegoroczne prezentacje odbędą się w dniach 17-18 czerwca 2023 roku, na które już dziś serdecznie zapraszamy!

W Festiwalu wystąpią dziecięce zespoły regionalne różnych grup etnograficznych z terenu Karpat w zasięgu województw: małopolskiego i śląskiego oraz zespoły mające rodowód karpacki (np. Górale Czadeccy, Łemkowie). Komisja Artystyczna rekomenduje zespoły do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, który odbędzie się w Nowym Sączu w lipcu 2024 roku.

 

Źródło: MCK Nowy Sącz