Koncertowe obchody

Koncert Orkiestry Meloarte pod nazwą "Największe Przeboje Filmowe", który zgromadził licznych turystów spędzających w Rabce-Zdroju Majówkę oraz mieszkańców, zakończył rabczańskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

Post thumbnail image

Witając publiczność i artystów Bolesław Bara, dyrektor Centrum Kultury Sportu i Promocji podkreślił, że koncert to święto wolności, bo świętując obchody Święta Konstytucji 3 Maja, Rabka-Zdrój świętuje wolność, o którą - co pokazują wydarzenia na Ukrainie - trzeba stale dbać i cenić. Z kolei burmistrz Leszek Świder podziękował wszystkim za przybycie, a artystom za występ. Jako że z wykształcenia jest historykiem i przez wiele lat pracował w tym właśnie zawodzie, przekazując młodych ludziom wiedze o historii Polski, przypomniał zebranym historię Konstytucji 3 Maja.

Koncert pt. "Największe Przeboje Filmowe" był muzyczno-tanecznym show łączącym muzykę filmową z symfonicznymi aranżacjami, z udziałem solistów, chóru i orkiestry Stowarzyszenia Meloarte. Na scenie pojawiło się wielu artystów, którzy przez ponad godzinę zabawiali rabczańską publiczność filmowymi hitami. Ta odwdzięczyła się młodym artystom gromkimi brawami.