Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Jak przystało na Miasto Dzieci Świata, obchody święta najmłodszych w naszej miejscowości są w tym roku okazałe, bo i okazja jest wyjątkowa.

Zielona murawa boiska z napisem utworzonym z ludzi: 70 - lat  Widok z lotu ptaka.

W 2023 roku Rabka-Zdrój świętuje jubileusz 70-lecia otrzymania praw miejskich. Również dzieci włączyły się w jubileuszowe obchody.

1 czerwca na miejskim stadionie przy ul. Jana Pawła II utworzyły napis „70 lat”, a operator drona uwiecznił to wydarzenie zdjęciem z powietrza. Rabczańskie dzieci zgromadzone na stadionie powitał burmistrz Leszek Świder i złożył im życzenia z okazji Dnia Dziecka. Potem odbyła się rywalizacja sportowa.

Ze stadionu o godz. 11 dzieci udały się „Pod Grzybek” w Parku Zdrojowym, gdzie Lasy Polskie przygotowały dla nich „Leśny Dzień Dziecka”. W ten wyjątkowy dzień młode pokolenie miało okazję do zapoznania się z pracą leśnika i poszerzenia wiedzy na temat otaczającego nas lasu. Podczas obchodów „Leśnego Dnia Dziecka” dla najmłodszych, ale i również tych starszych, zaplanowano szereg atrakcji, które swoją formą będą łączyły edukację z praktyczną wiedzą przyrodniczo-leśną. Przygotowane zostało stanowisko promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych, na którym przez cały okres trwania wydarzenia pracownicy służby leśnej edukowali na różne tematy związane z ich pracą i zainteresowaniami. Dla wszystkich dzieci przygotowano pytania konkursowe, których nagrodą był talon na darmową porcję lodów lub watę cukrową. Wśród atrakcji były: pokaz sokolnika, pokaz wozu bojowego i quada straży pożarnej OSP Rdzawka, pokaz pierwszej pomocy, wystawa psów myśliwskich, animacje dla najmłodszych w tematyce leśnej (malowanie twarzy i bańki), dmuchana zjeżdżalnia oraz dmuchane miasteczko, konkurs z talonami oraz zajęcia edukacyjno-promocyjne prowadzone przez pracowników nadleśnictwa.

Najnowsze wydarzenia

Nowy album o Rabce

Album „Rabka-Zdrój – Miejsca, których już nie ma” został wydany przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju z okazji przypadającej 21 września 2023 r. 70-tej rocznicy nadania Rabce praw miejskich.

Koncert Eleni w rabczańskim Amfiteatrze

Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza na wyjątkowy, Jubileuszowy koncert ELENI z zespołem, który odbędzie się 4 sierpnia (niedziela) o godz. 17.00 w rabczańskim Amfiteatrze przy ul. Chopina 17.