- A
- A
- A
Wysoki kontrast
Współorganizatorem wydarzenia jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ (instytucja kultury województwa małopolskiego).
W festiwalu mogą wziąć udział dziecięce zespoły regionalne różnych grup etnograficznych z terenu Karpat i Podkarpacia w zasięgu województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego oraz zespoły mające rodowód karpacki (np. Górale Czadeccy, Łemkowie).
Kwalifikacja zespołów odbywa się:
na konkursach i przeglądach (Krakowiaczek w Łoniowej, Tatrzański Festiwal Złote Kierpce w Zakopanem, Spiskie Zwyki w Niedzicy, Limanowska Słaza w Limanowej, Powiatowy Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Makowie Podhalańskim, Spinka Krakowska w Mogilanach)
na podstawie rekomendacji wojewódzkich placówek kultury (województwa: śląskie i podkarpackie)
na podstawie nadesłanego materiału filmowego (z terenów, gdzie nie ma przeglądów kwalifikujących).
Uwaga! Zespoły biorące udział w ubiegłorocznym festiwalu nie mogą uczestniczyć w jego bieżącej edycji (są to: ZPiT Świniarsko, Dziecięcy Zespół Regionalny Gminy Dobra, Mali Białcanie, Małe Brzeźnioki, Mali Siedlecanie, Gronie z Łętowni, Mali Łoniowiacy, Małolipnicanie, Mali Mystkowianie, Kacwińskie Borówecki, Tako Godka, Hulajniki, Zawaternik, Mali Grojcowianie).
Komisja Artystyczna rekomenduje zespoły do udziału w 33. Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór, który odbędzie się w Nowym Sączu w lipcu 2026 roku.
Wszystkie zespoły zgłaszające się do Karpackiego Festiwalu zobowiązane są wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie mcksokol.pl w terminie do 5 maja 2025 roku do godz. 12.00.
Źródło: MCK SOKÓŁ
Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę prywatności.